• Dvojročné učebné odbory

• 4572 F poľnohospodárska výroba

• Všeobecné informácie o odbore

• Dĺžka štúdia: 2 roky
          • Stupeň vzdelania: nižšie stredné odborné vzdelanie
          • Ukončenie štúdia: záverečná skúška
          • Doklad o získanej klasifikácii: vysvedčenie o záverečnej skúške

Charakteristika odboru

• Žiaci v rámci odborného teoretického a praktického vzdelávania v tomto odbore získavajú vedomosti a praktické zručnosti na vykonávanie jednoduchých prác pri pestovaní rastlín a chove hospodárskych zvierat. Ovládajú tiež základnú obsluhu a nastavovanie mechanizačných prostriedkov a zariadení príslušných technológií. Okrem toho získavajú počas štúdia poznatky o pracovných postupoch pri ručnom obrábaní kovov a dreva, ktoré vedia využiť v bežnej poľnohospodárskej praxi.

Možnosti rozvoja absolventa

• Absolvent po doplnení nižšieho stredného vzdelania má možnosť pokračovať v štúdiu a získať stredné odborné, resp. úplné stredné odborné vzdelanie

Uplatnenie absolventa

• V súkromných a štátnych podnikoch – vykonávanie jednoduchých a pomocných prác v rastlinnej a živočíšnej výrobe.

Chceš sa uplatniť na trhu práce?? Chceš sa cítiť dobre?? Tak neváhaj a príď k nám!!

Bližšie informácie o jednotlivých odboroch a štúdiu na našej škole Vám ponúkne naša kariérová poradkyňa PhDr. Anna Jenčová PhD. prostredníctvom e-mailu: jencovaanna7@gmail.com