• Dni Nezábudiek – akcia školského parlamentu

• 06.10.2023 sa žiaci našej školy Olivier Rubaninský ,Juraj Sabo z 1.B, Martina Talianová žiačka z 3.ZS, Tamara Ulíková z 2.A dobrovoľne zúčastnili verejnej zbierky Dňa nezábudiek. V tomto roku sa niesla zbierka pod názvom, „ABY DOBRA BOLO VIAC “.
            Vyzbierala sa čiastka 51,26 eur.
            Výťažok bude použitý na zmysluplné a tvorivé trávenie voľného času klientov a prevencie duševného zdravia.Poďakovanie patrí všetkým, ktorí urobili maličké dobro a pomohli svojím dobrovoľným príspevkom prežiť ďalší rok NEZÁBUDKE.

Členka ŠP: Martina Talianová

• Správna voľba povolania

• „Správna voľba povolania – príležitosť k úspechu“

Akcia bola určená pre žiakov základných škôl, rodičov, širokú verejnosť, ktorí mali možnosť na jednom mieste vidieť prezentáciu našej školy a odborov, ktoré ponúkame.

• Voľby do rady školy

• Dňa 28.09. - 29.09.2023 sa na našej škole konali voľby do rady školy.

Vo voľbách do rady školy bol zvolený ako zástupca žiakov Martin Jano, žiak z II.AAZS. Zároveň gratulujeme k zvoleniu na post predsedu Školského parlamentu.

členka RŠ: Mgr.Silvia Petická

• Oznam

• Dňa 06.10.2023 (piatok) sa školský parlament našej školy zapojí do verejnej zbierky Liga za duševné zdravie - Dni nezábudiek, ktorá je zameraná na podporu duševného zdravia. V Košiciach túto zbierku organizuje Združenie príbuzných a priateľov RADOSŤ, s ktorou naša škola úzko spolupracuje už niekoľko rokov. Zapojiť sa môžete aj vy, a to tak, že v deň konania zbierky, môžete prispieť do pokladničky dobrovoľným príspevkom, tímu našich spolužiakov, ktorí budú v tento deň chodiť s pokladničkou o 8:20 hod. v triedach našej školy.

Vopred Vám ďakujeme za podporu dobrej veci.
            Predseda školského parlamentu Martin Jano II.AAZS

• Oznam o rodičovskom združení

• Vážení rodičia,

srdečne Vás pozývame na informatívne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 5.10.2023 od 14:00 do 16:00 v prezenčnej forme

Tešíme sa na Vás a prosíme Vás o čo najväčšiu účasť.

• Biela pastelka

• V piatok 22. septembra vyráža Biela pastelka so svojimi dobrovoľníkmi do ulíc slovenských miest a obcí.

Ďakujeme za venované pohľadnice, ktoré boli súčasťou fotografickej súťaže Cesta svetla. Splnili svoj účel, vyčarili úsmev na perách obdarovaným.

Usporiadateľ zbierky je Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Tejto zbierky sa zúčastnili dobrovoľne žiaci našej školy, Cyril Ševčík z I.AA, Martin Jano z II.A, Martina Talianová a Natália Imrišová z III.AA/ZS.

Vyzbierala sa čiastka 110,06 eur.
            Získané finančné prostriedky budú použité na pomoc nevidiacim a slabozrakým ľuďom pri ich integrácií do bežného života. Poďakovanie patrí účastníkom zbierky, pedagógom a zamestnancom školy, ktorí sa rozhodli podporiť nevidiacich a slabozrakých. https://bielapastelka.sk/

Koordinátorka školského parlamentu

• VICTORIA REGIA 2023

• Dňa 20.9.2023 sme sa zúčastnili národnej súťaže, VICTORIA REGIA 2023 vo viazaní a aranžovaní kvetov s medzinárodnou účasťou. Našu školu reprezentovali žiačky Michaela Kuljačeková z 2.A a Annamária Gašparová z 1.RS.

Téma súťaže: 1.úloha - VODA - dekorácia do skla

2.úloha - OHEŇ - tajná práca- viazaná kytica

3.úloha -  ZEM - tajná práca - výsadba fúrika

Ďakujeme.

• A čo čítate vy?

• Ďakujeme vydavateľstvu @artisomnis za podnetné publikácie na rozšírenie našich čitateľských obzorov. Ďakujeme p. uč. Mgr. Petickej za zapojenie našej školy.

• Dňa 22.09.2023 (piatok) sa uskutoční verejná zbierka BIELA PASTELKA, ktorá je
            organizovaná Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS). Cieľom zbierky
            je pomoc nevidiacim a slabozrakým.
            Zapojiť sa môžete aj vy a to tak, že v  deň konania zbierky, môžete prispieť do
            pokladničky tímu našich spolužiakov, dobrovoľným príspevkom.  V tento
            deň budú chodiť s pokladničkou od 8:20 h. po triedach našej školy.
            Koordinátorka ŠP vopred ďakuje všetkým žiakom, pedagógom a zamestnancom
            školy.

• Harmonogram konzultácií pre externých študentov

Účasť na konzultáciách je povinná každý deň z rozpisu.

Ročník: druhý

Študijný odbor:  prevádzka obchodu

spoločné stravovanie

Konzultácie : od 12.09.2023  do  14.09.2023